СТАТТІ
Жіночим прагненням заробляти гроші та будувати кар'єру сьогодні вже нікого не здивуєш, хоча залишатися під опікою чоловіка у нас в країні досі вважається нормою, а часом - і найбільш поширеним форматом відносин.
В будь-який час може наступити момент, коли один партнер опиняється у залежності від іншого через тимчасову втрату роботи чи декрет.
У такий період фінансове життя в парі може скластись по різному:
1️⃣ ніхто нікому не ставить зайвих претензій і запевняє, що не проти бути єдиним годувальником сім'ї.
Проте, з часом одного з партнерів починає напружувати необхідність постійно просити гроші. Фінансові рішення, зазвичай, лягають на того, хто заробляє, а значить, кожну свою покупку або витрату доведеться обговорювати і погоджувати з тим, хто заробляє.
Коли один з партнерів знаходитеся в ролі жебрака, з часом це пробуджує злість, постійне віддуття неповноцінності і нездатності забезпечити свої потреби. І не важливо, що інший спочатку сам запропонував працювати за двох.
Висновок один - фінансова залежність від партнера може зіпсувати ваші відносини.
2️⃣ один з партнерів може використовувати фінансову владу проти іншого.
Гроші — це влада. Дуже швидко може настати момент, коли одному з партнерів доведеться підкоритися волі іншого не тому, що він так хоче, а тому, що змушений.
Особливо варто насторожитися, коли чоловік категорично наполягає на тому, щоб дружина не працювала. Адже це - пряма дорога до постійного контролю та маніпуляцій.
3️⃣ "дружина — господиня, чоловік — "здобувач". Такий формат стосунків у родині дуже негативно відбивається як на майбутній кар'єрі дружини, так і на відносинах у парі.
Отож, покладати функцію заробляння грошей тільки на одну людину — великий ризик. Це подвійна відповідальність, і з часом це може почати напружувати обох.
Крім того, втрата фінансової незалежності впливає на самооцінку особистості.
#сімейний_бюджет #фінанси #фінансоваграмотність #дохід #гроші #бюджет_сімї #інвестиції #достаток #фінансовийкоуч #julijalevin